Oglas za prodaju osnivačkog udjela u JP Informativni centar d.o.o. Rudo

-Načelnik-

Broj: 02-477-41/24

Datum:15. avgust 2024.godine

Na osnovu člana 59. Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 97/16, 36/19 i 61/21), i člana 7. Odluke o načinu i uslovima prodaje osnivačkog udjela u JP Informativni centar d.o.o. („Službeni glasnik opštine Rudo“, broj 11/24), Načelnik opštine Rudo, raspisuje

OGLAS
za prodaju osnivačkog udjela u JP Informativni centar d.o.o. Rudo

I           Opština Rudo prodaje putem usmenog javnog nadmetanja-licitacijom osnivački udio u JP Informativni centar d.o.o. Rudo.

II          Licitacija za predmetnu imovinu održaće se dana 04.09.2024. godine sapočetkom u 11,00 časova u kancelariji broj 15 u zgradi opštine Rudo.

III        Početna prodajna cijena imovine iz tačke I ovog oglasa je 34.977 KM, uz obavezu kupca da u naredne dvije godine zadrži broj radnika koji je preduzeće imalo u vrijeme zaključenja ugovora o kupoprodaji osnivačkog udjela.

IV        Pravo učešća na licitaciji imaju sva pravna i fizička lica koja u ostavljenom roku podnesu prijavu i uplate kauciju u iznosu od 1.000 KM na žiro račun opštine Rudo broj: 5620060000126107, otvoren kod NLB banke, vrsta prihoda 729-124, šifra opštine 080, budžetska organizacija 9999999 i dokaz o uplati kaucije dostave Komisiji za sprovođenje postupka licitacije.

V         Fizička lica koja učestvuju u javnom nadmetanju (licitaciji)potrebno je da Komisiji na uvid dostave jedan od identifikacionih dokumenata(lična karta, pasoš) kao i punomoć lica koje ih ovlašćuje. Pravna lica koja učestvujuu javnom nadmetanju potrebno je da Komisiji na uvid dostave dokaz o upisu u sudskiregistar pravnog lica, kao i ovlaštenje lica koje ih zastupa.

VI        Kupoprodajnu cijenu imovine (uz umanjenje u iznosu uplaćene kaucije), kupacje dužan uplatiti u roku od 15 dana od zaključenog postupka licitacije, a prenos osnivačkog udjela biće izvršen nakon isplate kupoprodajne cijene i zaključenja ugovora o prenosu osnivačkih prava kod notara i njegovog provođenja kod nadležnog registracionog suda i zaključenja sporazuma o zadržavanju broja radnika.
Ako najpovoljniji ponuđač odustane od zaključenja ugovora, gubi pravo na povraćajpoložene kaucije.
Sve troškove oko izrade i provođenja kupoprodajnog ugovora snosi kupac.

VII   Obilazak preduzeća i uvid poslovne knjige, analizu poslovanja JP informativni centar Rudo i Elaborat o procjeni vrijednosti kapitala  može se izvršiti dana 23. i 26. avgusta u vremenu od 08-15 h u prostorijama preduzeća.

VIII      Rok za podnošenje prijava za učešće u javnom nadmetanju- licitaciji je 15 danaod dana objavljivanja oglasa.

Oglas će se objaviti na veb stranici opštine Rudo, oglasnoj tabli opštine Rudo i dnevnom listu „Glas Srpske“. Ako oglas ne bude objavljen istovremeno, rok će seračunati od dana poslednjeg objavljivanja.
Prijave se podnose na posebnom obrascu koji se nalazi u Centru za pružanje usluga građanima-šalter sala i na sajtu opštine Rudo, a dostavljaju se na adresu: Opština Rudo, ulica Dragoljuba Draže Mihailovića br.41, sa naznakom „Komisija za sprovođenje postupka licitacije“.

NAČELNIK OPŠTINE

Dragoljub Bogdanović S.R.