Podijeljena protivpožarna oprema predstavnicima deset mjesnih zajednica iz Rudog

U okviru druge faze projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini“  i u cilju implementacije Operativnog plana implementacije Vizije razvoja mjesnih zajednica u opštini Rudo za period 2023–2025. godine, UNDP je podržao projekat kroz koji su  predstavnicima deset mjesnih zajednica sa područja opštine Rudo, uručeni protivpožarni aparati i naprtnjače namjenjeni za početno gašenje požara.

Načelnik štaba za vanredne situacije opštine Rudo Marko Pjevčević istakao je važnost ovog projekta u smislu obezbjeđenja protivpožarne opreme, kao i proces edukacije članova Savjeta mjesnih zajednica koje imaju ključnu ulogu u posredovanju između svojih stanovnika i lokalne uprave.

452863714_361993813612853_749841455168013900_n

Tom prilikom, predstavnici vatrogasno spasilačke jedinice Rudo održali su predavanje i obuku za članove Savjeta mjesnih zajednica o postupanju u vanrednim situacijama, pravilnom upotrebom aparata za gašenje požara i primjenom naprtnjača koje su prvenstveno namjenjene za lokalizovanje i gašenje malih šumskih požara.

Ovo je jedna  u nizu obuka koje se realizuju u sklopu implementacije plana.

MZ Strgacina

U sklopu ove finansijske podrške izvršene su manje rekonstrukcije u mjesnim zajednicama u Rudom koje su obuhvatale krečenje, zamjenu stolarije i druge manje radove. Nabavljene su oglasne table za sve mjesne zajednice, kao i sportska oprema.

U narednom periodu biće realizovane aktivnosti kao što su sportski turiniri u mjesnim zajednicama, sastanci sa predstavnicima institucija, podjela opreme i obuka.

Projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ usmjeren je na osnaživanje mjesnih zajednica kako bi povećale odziv građana, njihovu participaciju, kao i socijalnu inkluziju u procesima lokalnog razvoja.

Projekat finansiraju Vlade Švajcarske i Švedske, a sprovodi ga Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u partnerstvu sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Ministarstvom uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Federalnim ministarstvom pravde, te sa savezima opština i gradova.