Obavještenje o donošenju rješenja o ekološkoj dozvoli

Odjeljenje za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove opštine Rudo, obavještava zainteresovanu javnost  o donošenju rješenja o ekološkoj dozvoli za pogon za primarnu preradu drveta na zemljištu označenom kao k.č.broj 331 KO Štrpci.

Dana 19.05.2022.godine odgovorno lice d.o.o. „Drvo-komerc-a“ Rudo podnio je zahtjev ovom odjeljenju za izdavanje ekološke dozvole za privremeni objekat- pogon za primarnu preradu drveta na zemljištu označenom kao k.č.broj 331 KO Štrpci. Uz zahtjev, investitor je priložio i Dokaze urađene od strane d.o.o. „Unis“ I.Sarajevo i drugu zakonom propisanu dokumentaciju.

Cijeneći navedenu dokumentaciju, ovo Odjeljenje je utvrdilo da su ispunjeni svi uslovi predviđeni odredbama Zakona o zaštiti životne sredine, te je donijelo rješenje kojim se izdaje ekološka dozvola za pomenuti objekat.

Ekološka dozvola pilana