Male olimpijske igre- takmičenje u odbojci, 2022.

U utorak, 22.03.2022. godine, JU Srednjoškolski centar Rudo je bila domaćin  takmičenja u odbojci učenika i učenica srednjih škola Sarajevsko-romanijske regije, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine, porodice i sporta RS. Na takmičenje su se odazvale dvije ekipe u muškoj kategoriji, iz Rudog i Pala, i pet ekipa u ženskoj kategoriji, iz Rudog, Višegrada, Sokoca, Pala i Istočne Ilidže.

Takmičenje je održano u sportskoj gradskoj dvorani u Rudom, sa početkom u 9:30. Nakon defilea ekipa učesnica i intoniranja himne MOI, prisutnima se obratila koordinator MOI Sarajevsko-romanijske regije g-đa Slavica Govedarica. Zatim se učenicima obratio direktor škole domaćina, g-din Tatomir Elez.

Takmičenje je proteklo u sportskoj atmosferi, a nakon takmičenja uručene su diplome, medalje i pehari prema plasmanu. Ekipe pobjednice, ženska ekipa iz Sokoca, i muška ekipa iz Pala, učestvovaće na republičkom takmičenju u Doboju. Ekipe iz JU SŠC Rudo zauzele su drugo mjesto.