Nema oboljelih na teritoriji opštine Rudo

U cilj suzbijanja, prvencije i ublažavanja posljedica pandemije korona virusa, od viših i nižih nivoa vlasti propisuju se gotovo svakodnevno nove mjere kojih se građani moraju pridržavati.

Od juče od 8 časova od strane R. Srbije prema BiH zatvoreni su svi granični prelazi, izuzev za robni saobraćaj.

Kako prenose mediji, Federalni štab civilne zaštite FBiH, izdao je naredbu o zabrani kretanja osobama mlađim od 18 i starijim od 65 godina na području Federacije BiH.

Na jučerašnjoj sjednici Republičkog štaba RS za vanredne situacije razmatrane su mogućnosti podrške studentima iz Republike Srpske, koji su se u vrijeme proglašenja pandemije virusa korona zatekli u inostranstvu, na kojoj je rečeno da će im se pružiti sva neophodna pomoć.

Poreska uprava Republike Srpske izdala je obavještenje za poreske obveznike da je, na osnovu Zaključka Vlade Republike Srpske, rok za predaju godišnjih poreskih prijava produžen do 30. aprila ove godine.

Na teritoriji opštine Rudo nema registrovanih slučajeva korona virusa, a u samoizolaciji se nalazi 95 osoba.

Komunalna inspekcija svakodnevno vrši provjeru ovih lica. Apeluje se da se ista pridržavaju propisanih mjera, u suprotnom će biti sankcionisana u skladu sa zakonom.

Od strane prevoznika, koji obavlja usluge javnog prevoza na relaciji Rudo-Višegrad, izdato je saopštenje da je prevoz putnika na pomenutoj relaciji, obustavljen do daljnjeg.