Mjesna zajednica Rudo ustupila opremu OŠ Rudo na korišćenje

Kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“, mjesne zajednice Rudo, Staro Rudo, Mioče, Strgačina i Štrpci kao i Društveni centar Rudo dobile su vrijednu kancelarijsku informatičku opremu za unapređnje rada mjesnih zajednica i usluga građanima.

Kako je Mjesna zajednica Rudo, od prošle godine premještena u nove prostorije Društvenog centra Rudo (stara zgrada OŠ Rudo) koji je također opremljen, set opreme koji je dodjeljen MZ Rudo ustupljen je Osnovnoj školi Rudo na korištenje.

U petak je zvanično izvršena primopredaja opreme od strane Ivana Pjevčevića predsjednika MZ Rudo ovoj školi.

oprema

Dodjeljen je kompjuter, multifunkcionalni aparat koji se sastoji od štampača, kopira i skenera, tablet, projektor i platno.

Oprema se daje na privremeno korišćenje OŠ Rudo, s ciljem pružanja podrške aktivnostima škole.

Ideja o ustupanju opreme OŠ Rudo, proistekla je na forumu građana za opštinu Rudo, na kojem je OŠ Rudo kandidovala problem nepostojanja informatičke opreme za izvođenje nastave. Na forumu su građani kao prioritet za sve građane Rudog izglasali nabavku novog ultrazvučnog aparata za Dom zadravlja u Rudom, a sa školom je nakon foruma dogovoreno da se preuzme oprema od Mjesne zajednice Rudo.

Projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“  osigurao je opremu koja treba da bude na raspolaganju svim građanima, a posebno inicijativama građana koje imaju za cilj unapređenje kvaliteta života u mjesnih zajednicama.

primopredaja

Projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ predstavlja zajednički projekat Vlade Švicarske i Vlade Švedske i sufinansiran je od strane vlade obje zemlje, a sprovodi ga Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) sa partnerskim opštinama.