Održan Forum građana Rudo

U prostorijama Doma kulture Rudo, krajem januara održan je prvi Forum građana opštine Rudo.

Forum je održan sa ciljem definisanja potreba i prioriteta građana na nivou opštine ili dijela opštine sa zadatkom predlaganja projekata sa kojim će opština Rudo aplicirati na Javni poziv za odabir projektnih prijedloga u okviru projekta “Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini”.

Predložene su ukupno 33 ideje u 10 oblasti od kojih su prvorangirane sa najvećim brojem glasova:

• Ultrazvučni aparat 138
  • Uređenje dvorišta obdanište 132
  • Opremanje multimedijalne učionice OŠ Rudo 113
  • Rekonstrukcija tribina na gradskom stadionu 100

Predstavnici opštine će predložene prijedloge projektno obraditi, razmotiri u pogledu drugih uslova poziva (visine potrebnih sredstava za sufinansiranje, potrebne dokumentacije i sl.) i kandidovati UNDP-u jedan od njih.