Podsticaji za poljoprivredu….

DSC_0169

U Budžetu opštine Rudo za 2013.godinu , za posticaje u poljoprivredi , planirana su sredstva od 75.000,00 KM.Prema izjavi Dragane Jovanović , samostalnog stručnog saradnika za privatno preduzetništvo i poljoprivredu u  administrativnoj službi opštine Rudo, do kraja septembra 2013-te , podnijeto je 370 zahtjeva.Od toga je realizovano 303 odnosno isplaćeno 32.926,00 KM.Najviše je bilo zahtjeva za vještačko osjemenjavanje  i za proizvodnju mlijeka.Za preostali dio sredstava za podsticaje,zahtjevi se mogu podnijeti do kraja godine .Podnosioci zahtjeva mogu ostvariti prava  na podsticaje za iste vrste proizvodnje i iz republičkog budžeta , pod uslovom da imaju registrovano poljoprivreno gazdinstvo i da nemaju dugovanja prema Minstarstvu poljoprivrede , šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske.