Konkurs za prijem djece u vrtić

KONKURS ZA PRIJEM DJECE U DJEČIJI VRTIĆ “ČAROBNI KUTAK” U RADNOJ 2024/2025. GODINI

Javna ustanova Centar za socijalni rad Rudo raspisala je javni konkurs za prijem djece u dječiji vrtić “Čarobni kutak” u radnoj 2024/2025. godini.

Javni konkurs je otvoren od 29.07.2024. godine i traje zaključno sa 12.08.2024. godine.

Pravo da predaju na konkurs imaju roditelji čija su djeca starosti od 3 do 6 godina.

Prijave za prijem djece se podnose na obrascu koji se može preuzeti u prostorijama Centra ili sa internet stranice opštine Rudo https://www.opstinarudo.com/ ,a iste se sa potrebnom dokumentacijom predaju lično u prostorije Centra ili putem pošte na adresu JU Centar za socijalni rad Rudo, Vožda Karađorđa Petrovića broj 38, Rudo 73260.

Roditelji djecu mogu prijaviti na usluge cjelodnevnog boravka (od 06:30 do 15:30 časova) ili usluge poludnevnog boravka (od 06:30 do 11:30 časova).

Cijena usluge, određena odlukom Skupštine opštine Rudo, za radnu 2024/2025. iznosi:

1.Za jedno dijete:

-Usluga cjelodnevnog boravka iznosi: 120,00 KM mjesečno;

- Usluga poludnevnog boravka iznosi: 70,00 KM mjesečno.

1. Ukoliko dvoje djece iz iste porodice bude upisano u Vrtić istovremeno, za drugo dijete se cijena smještaja umanjuje za50% od cijene utvrđene u tački 1. ovog člana za prijavljenu vrstu boravka (cjelodnevno/ poludnevno).
  2. Za trećerođeno i četvrtorođeno dijete u porodici usluge Vrtića  subesplatne.
  3. Za djecu čijem roditelju je utvrđen status ratnog ili civilnog invalida utvrđuje se pravo naumanjenje cijene u iznosu od 50%.
  4. Porodice samohranih roditelja- staratelja, porodice kojima je rješenjem nadležnog centra za socijalni rad ili mišljenjem nadležnog centra za socijalni rad utvrđen status porodice u stanju socijalne potrebe, usluge korišćenja Vrtića subesplatne.
  5. Usluge Vrtića za djecu  sa smetnjama u razvoju subesplatne.

Javni konkurs za prijem u vrtić

Obazac za upis

Odluka o cijenama usluga vrtića

Odluka o raspisivanju konkursa